ul. Komorowicka 39
43-300, Bielsko-Biała

Pn, Wt, Śr, Czw, Pt
8:00-16:00

info@bpc.pl
+48 730 65 50 50

Aktualnosci

Rodzaje działalności gospodarczej, a podatki

2021-08-26, BPC

Aby optymalnie móc zarządzać swoimi pieniędzmi każdy kto decyduje się na bycie Przedsiębiorcą musi odpowiedzieć sobie na pytanie – jaką formę opodatkowania wybrać .

Odpowiedniego wyboru należy dokonać już na początku podjęcia decyzji o otwarciu własnego biznesu gdyż już podczas rejestracji firmy należy wskazać sposób rozliczania się z Urzędem Skarbowym.

I tak do wyboru mamy od najprostszej karty podatkowej czy też działalności nierejestrowanej po  ryczałt lub KPIR . Czym się różnią ?

Aktualnosci

Kasa fiskalna

2021-07-28, BPC

Każdy przedsiębiorca zakładający działalność gospodarczą musi ewidencjonować sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej za pomocą kasy fiskalnej.

Od tej reguły są jednak wyjątki, ale o tym w dalszej części.

Aktualnosci

VAT czy bez VAT ?

2021-07-22, BPC

Vat czy bez VAT jest to nurtujące pytanie dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z działalnością gospodarczą. 

 

 

 

Aktualnosci

Siedziba wirtualna czy stacjonarna. Jaką wybrać?

2021-05-12, BPC

Mówiąc o siedzibie firmy zazwyczaj mamy na myśli biuro stacjonarne, pomieszczenie w biurowcu, ewentualnie mieszkanie. Należy jednak pamiętać, że istnieje możliwość posiadania wirtualnego biura. To doskonała alternatywa dla freelancerów oraz małych przedsiębiorców.

Aktualnosci

Jaką formę opodatkowania wybrać?

2021-04-16, BPC
 
Aby optymalnie móc zarządzać swoimi pieniędzmi każdy kto decyduje się na bycie Przedsiębiorcą musi odpowiedzieć sobie na pytanie – jaką formę opodatkowania wybrać?
Aktualnosci

Spółka z o.o. czy działalność gospodarcza?

2021-03-29, BPC
 
Nadszedł czas na realizację Twoich marzeń i budowanie niezależności finansowej. Postanowiłeś otworzyć firmę. Zastanawiasz się jaką formę prawną wybrać, aby Twój biznes był dochodowy, nie generował niepotrzebnych kosztów przy minimum formalności, a w przypadku niepowodzenia nie obciążał Twojego majątku? Jaka forma prawna będzie najlepsza w Twoim przypadku? Jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka z o.o.?  Podpowiemy, która opcja jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia!

 

Aktualnosci

Bezpieczeństwo podatkowe

2020-01-30, Tomasz Onderek
 
 
Szanowni Państwo,
 
Mając na uwadze dobro Państwa firm cały czas poszukujemy rozwiązań, które w rzetelny i skuteczny sposób zabezpieczą prowadzone przez Państwa interesy. Szczególnie bezpieczeństwo podatkowe jest podstawą prowadzonego przez Państwa biznesu, dlatego oferujemy usługę pełnomocnictwa ogólnego świadczoną przez doradcę podatkowego.
Aktualnosci

CRM - co to takiego?

2019-08-26, BPC

Jedną z najnowszych koncepcji, znajdujących zastosowanie w marketingu i sprzedaży, jest Customer Relationship Management (CRM), czyli zarządzanie relacjami z klientem. To połączenie procesów biznesowych i technologii, których celem jest wszechstronne zrozumienie klienta dla konkurencyjnego, zgodnego z preferencjami różnicowania oferowanych mu produktów i usług.

Aktualnosci

Płynność finansowa. Kilka istotnych prawd

2019-06-11, BPC

Płynność finansowa obok takich obszarów jak: rentowność, zadłużenie i sprawność działania należy do kluczowych zagadnień związanych z finansami firmy. Jest takim papierkiem lakmusowym i pokazuje na ile podmiot jest w stanie regulować bieżące zobowiązania. W praktyce wykorzystuje się do tego takie składniki majątku, które są łatwe do spieniężenia. Patrząc na to jak ważna jest płynność finansowa, istotne jest by szefostwo firmy poddawało je stałej analizie.

Aktualnosci

Widowiskowe ewolucje na śniegu

2019-03-10, BPC

Snowboardzista Mateusz Ligocki, wspierany przez Business Partners Club, pojawił się ostatnio na Garmin Winter Sports Festival. Były to po raz pierwszy organizowane w Polsce zawody Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air. Można było oglądać starty: snowboardzistów, narciarzy i... rowerzystów. GWSF był w tym roku także częścią Pucharu Świata FMB World Tour.

Aktualnosci

Więcej zarabiamy, a co z budowaniem kapitału?

2019-02-10, BPC

Za nami kolejna konferencja Business Partners Club, którą organizujemy z myślą o powiększaniu portfeli mieszkańców Podbeskidzia. Wskazujemy, radzimy i inspirujemy do tego, by pomnażać swój kapitał. Jak mówi Petr Sznapka, współzałożyciel BPC, czasami może się to odbywać metodą prób i błędów, ale uczymy się na tych błędach, bo wiedza którą zdobędziemy jest bezcenna.

Aktualnosci

"Świadomość finansowa" Polaków jest bardzo niska

2018-12-08, BPC

Kilkadziesiąt osób pojawiło się w sali konferencyjnej Qubus Hotel w Bielsku-Białej, by wziąć udział w seminarium zorganizowanym przez Business Partners Club. Tematem głównym naszego spotkania był budżet domowy i metody zarządzania finansami na skalę gospodarstwa domowego. Prelegentami tego wieczoru byli: Petr Sznapka, Dawid Kozioł, Weronika Superniok i Rafał Jojko.

Aktualnosci

Wiemy jak nowocześnie zarządzać budżetem domowym

2018-12-03, BPC

Utrzymanie w ryzach budżetu domowego to wyzwanie, z którym zmaga się każdy z nas, niezależnie od wielkości portfela. Jedną z misji Business Partners Club jest pomoc Klientom w zbilansowaniu dochodów i wydatków, ale nie tylko, bo klucz do sukcesu tkwi w pomnażaniu środków.

Aktualnosci

Dobro zawsze wraca

2018-09-16, BPC

Są o tym przekonani wszyscy Ci, którzy zaangażowali się w pomoc małej Sarze z Bielska-Białej. Pod koniec sierpnia na pływalni "Start" w Cygańskim Lesie zorganizowano turniej charytatywny. I choć pogoda spłatała figla, to na hojność zarówno uczestników turnieju, jak i licytujących przedmioty, narzekać nie można było. Zebrano kwotę ponad 70 tys. złotych!

Aktualnosci

Golf i biznes. Mają ze sobą wiele wspólnego

2018-08-19, BPC

Dlaczego golf? Bo świetnie łączy w sobie rekreację i funkcje integracyjne. Do tego od zawsze kojarzony był z... biznesem. Taki jest cel organizowanych przez Business Partners Club turniejów golfowych, poznać się bliżej i zdobyć nowe kontakty biznesowe.

Kolejny rok z rzędu gościliśmy na polu golfowym kompleksu Ropice, bo to jeden z 10. tego typu najlepszych obiektów w Republice Czeskiej, do tego ulokowany jest bardzo blisko polskiej granicy. Z pola golfowego roztacza się piękny widok na masyw Beskidu Śląskiego.

Aktualnosci

Razem możemy pomóc Ewelinie. Wystarczy wziąć udział w koncercie

2018-06-24, BPC

Save hope/Zatrzymać nadzieję - pod takim hasłem w niedzielę (01.07), odbędzie się koncert charytatywny dla Eweliny Magas, która potrzebuje naszej pomocy. Bielszczanka choruje na genetyczną chorobę (polineuropaitię czuciowo-ruchową). Przebieg tej choroby polega na zaniku nerwów obwodowych ciała, a w konsekwencji prowadzi do zaniku mięśni w danych partiach. Ewelina jest podpieczną Fundacji Sedeka.

Aktualnosci

IV bal "Nie wypada nie pomagać"

2018-05-11, BPC

Business Partners Club brało udział w IV edycji Balu Charytatywnego "Nie wypada nie pomagać". To inicjatywa stworzona przez bielszczankę, Monikę Jaskólską. Celem jest pomoc Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Bal i przeprowadzone licytacje pozwoliły w tym roku zebrać ponad 160 tys. złotych!

Aktualnosci

Polsko-Czeski Turniej Golfa

2018-04-13, BPC

Odpowiedź na potrzeby rozwoju kontaktów biznesowych pomiędzy Polską a Czechami. Pomimo niekorzystnych warunków makroekono- micznych, ta współpraca jednak nadal dynamicznie się rozwija.

Aktualnosci

Raut BPC 2017

2017-11-23, BPC

Tegoroczny Raut Business Partners Club odbędzie się 24 listopada. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie tego czym zajmujemy się jako Business Partners Club.

Aktualnosci

Forum Gospodarcze Polonii Świata

2017-09-09, BPC

Forum Gospodarcze Polonii Świata jest miejscem spotkań reprezentantów polonijnych przedsiębiorstw, izb handlowych, gospodarczych, związków oraz stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza Polską. Forum odbyło się 4-5 września w Tarnowie.

Aktualnosci

BPC sponsorem CKS-u Piast

2017-09-05, BPC

W piątek pierwszego września na stadionie CKS Piast w Cieszynie odbył się piknik rodzinny, podczas którego, rozegrano przyjacielski mecz. Zmierzyły się drużyny Business Partners Club oraz skład Ireneusza Jelenia – byłego reprezentanta kadry narodowej w piłce nożnej.

Aktualnosci

Pięć lat wizji BPC

2017-07-11, BPC

Gdy pięć lat temu wizja BPC narodziła się w naszych głowach nikt nie spodziewał się, że wspólnie osiągniemy tak wiele. Dzięki Business Partners Club rynek finansowy w Polsce się zmienia, a ludzie, którzy się z nami spotkali żegnają się ze stereotypem „typowego” doradcy finansowego, nastawionego jedynie na sprzedaż produktów.

Aktualnosci

KWS dzień otwarty w chorwackim Zadarze

2017-07-04, BPC

19 maja odbył się dzień otwarty KWS w Zadarze na Chorwacji. Kubousek to nasz wieloletni partner biznesowy pochodzący z Czech, natomiast KWS to  jego spółka córka, zajmująca się sportami wodnymi, zarówno pływaniem łodziami jak i nurkowaniem.

Aktualnosci

Turniej Golfowy Święta Trzech Braci

2017-06-12, BPC

W niedzielę 11 czerwca 2017 w Ropicach odbył się Turniej Golfowy Święta Trzech Braci, którego głównym sponsorem było Business Partners Club. Był to historycznie pierwszy turniej o charakterze międzynarodowym, gdyż starli się ze sobą Czesi i Polacy.

Aktualnosci

Spotkanie podsumowujące działania BPC

2017-06-06, BPC

W ubiegłą sobotę – 3 czerwca 2017 zespół BPC spotkał się w restauracji Beksien w Bielsku-Białej. Spotkanie miało na celu budowanie wspólnych relacji partnerów biznesowych oraz omówienie działań spółki, na przestrzeni ubiegłych miesięcy.

Aktualnosci

I Raut Business Partners Club 2016

2016-11-30, BPC

W dniu 28.10.2016 Business Partners Club miał przyjemność gościć na corocznym raucie 100 przedsiębiorców. Z największą przyjemnością przeprowadziliśmy prelekcję na temat efektów działania naszej usługi oraz optymalizacji podatkowej skupiając się na spółkach kapitałowych.

Kolejno odbyła się uroczysta kolacja oraz pokazy barmańskie. BPC obchodziło w tym dniu swoje trzecie urodziny.

Robimy właściwe rzeczy
we właściwym czasie

11 Działów
20 Wykwalifikowanych opiekunów
30 Współpracujących specjalistów
4500+ Zakończonych analiz
Powrót do góry