ul. Komorowicka 39
43-300, Bielsko-Biała

Pn, Wt, Śr, Czw, Pt
8:00-16:00

info@bpc.pl
+48 730 65 50 50

2019-03-10

Widowiskowe ewolucje na śniegu

Snowboardzista Mateusz Ligocki, wspierany przez Business Partners Club, pojawił się ostatnio na Garmin Winter Sports Festival. Były to po raz pierwszy organizowane w Polsce zawody Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air. Można było oglądać starty: snowboardzistów, narciarzy i... rowerzystów. GWSF był w tym roku także częścią Pucharu Świata FMB World Tour.

Konkursy, które rozegrano w lutym w Białce Tatrzańskiej były transmitowane przez telewizję na żywo, można było zatem w domowym zaciszu oglądać widowiskowe akrobacje na usypanej skoczni. To, że zapierały dech w piersi zobrazują także liczby. Zawodnicy wykonywali loty na odległość 25 metrów, będąc przy tym 7 metrów nad śniegiem. Wszystko to działo się na terenie Ośrodka Narciarskiego "Kotelnica".

- Zawody dużej rangi - komentuje Mateusz Ligocki, czterokrotny reprezentant Polski na olimpiadzie. Przez dwa dni rywalizowali sportowcy z 13 państw, oprócz  naszych snowboardzistów, narciarzy i rowerzystów,  byli to zawodnicy z: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, czy Finlandii. Tytuł Mistrza Polski we freeskiingu obronił Szczepan Karpiel - Bułecka. - Duży krok do przodu. Może będzie nam kiedyś dane być organizatorem zawodów Pucharu Świata - dodaje Ligocki.


Wśród triumfatorów tegorocznych konkursów w Białce Tatrańskiej byli: Hannes Rudigier, Tino Stojak, Elvira Ros i Martyna Maciejewska.

***Mateusz Ligocki - polski snowboardzista urodzony w Cieszynie. Czterokrotny olimpijczyk, reprezentował Polskę na igrzyskach w: Turynie, Vancouver, Soczi i Pjongczang.

Business Partners Club sp. z o.o.,
tel. 33 818 00 69
info@bpc.pl

Robimy właściwe rzeczy
we właściwym czasie

11 Działów
20 Wykwalifikowanych opiekunów
30 Współpracujących specjalistów
4500+ Zakończonych analiz
Powrót do góry