ul. Komorowicka 39
43-300, Bielsko-Biała

Pn, Wt, Śr, Czw, Pt
8:00-16:00

info@bpc.pl
+48 730 65 50 50

2019-02-10

Więcej zarabiamy, a co z budowaniem kapitału?

Za nami kolejna konferencja Business Partners Club, którą organizujemy z myślą o powiększaniu portfeli mieszkańców Podbeskidzia. Wskazujemy, radzimy i inspirujemy do tego, by pomnażać swój kapitał. Jak mówi Petr Sznapka, współzałożyciel BPC, czasami może się to odbywać metodą prób i błędów, ale uczymy się na tych błędach, bo wiedza którą zdobędziemy jest bezcenna.

Nie ukrywamy, że zaskoczyła nas - pozytywnie - frekwencja na ostatniej konferencji. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 100 osób. To progres w stosunku do pierwszego wydania i mamy nadzieję, że ten trend będzie się utrzymywał.

Nasi specjaliści wskazali na kilka problemów w zakresie finansów Polaków. To m.in. konsumpcyjne podejście do życia. Zarabiamy i wydajemy, ale nie potrafimy budować kapitału, choć powinno to być teraz znacznie prostsze, bo mamy do czynienia z "rynkiem pracownika". Dziś to pracodawca pensją, warunkami i profitami musi kusić potencjalnego pracownika. Także - jak pokazują oficjalne dane - nasze pensje są najwyższe w historii. Więcej zarabiamy, ale też więcej wydajemy. - Czasami nam tylko przyjdzie do głowy jak kumulować środki [...]. Historycznie nikt nam nie mówił jak gromadzić pieniądze - opowiadał Petr Sznapka, nawiązując do tego, że większość osób nie miała "mentora", który byłby w stanie pokazać jak pomnażać majątek. Historia Petra pokazuje, że przygodę z finansami i budowaniem kapitału można rozpocząć bardzo wcześnie. Współwłaściciel Business Partners Club był nastolatkiem, gdy założył swoją pierwszą firmę.


Konkretne wartościw zakresie tego co odkładamy podał Dawid Kozioł, także współzałożyciel i współwłaściciel BPC. Z danych przez niego przedstawionych  wynika, że 72% Polaków jest w stanie zaoszczędzić miesięcznie od 200 do 500 zł, ale to są pieniądze zaoszczędzone na założony wydatek, czyli takie, których de facto po zakupie jakiegoś dobra mieć nie będziemy.


W filozofii Business Partners Club ważne jest także rozróżnienie pomiędzy osobą bogatą a "bogacącą się". Dostrzeżenie tych różnic może być kluczowe w naszym budowaniu kapitału. Pojęcie "bogaty" jest terminem względnym, bo w różnych częściach świata, może dotyczyć zupełnie innego stanu portfela. Dużo łatwiej określić osobę "bogacącą się". Dawid Kozioł wskazał na to, że to stan pewnej świadomości finansowej i celowych kroków. Budujemy tak swój kapitał, aż osiągamy stan, gdy aktywa będą większe niż pasywa. - Jeśli ktoś zacznie kontrolować swój budżet, zauważy gdzie ucieka mu 5-10% dochodu - opowiadał współwłaściciel BPC.


Podczas konferencji i w trakcie indywidualnych rozmów, pytacie wielokrotnie o kierunki inwestowania. Te są zależne od kapitału jakim dysponujemy. Konieczne jest zapoznanie się z indywidualnymi możliwościami. To trochę jak dobieranie garnituru, najlepszy jest ten szyty na miarę, a nie taki z masowej produkcji. Specjaliści Business Partners Club posiadają wiedzę i doświadczenie, dlatego będą w stanie dobrać rozwiązania szyte na miarę...

Zgodnie z zapowiedzią konferencje będą kontynuowane w cyklu miesięcznym lub raz na dwa miesiące (zależnie od potrzeb). - Za cel obieramy poszerzać świadomość finansową na Podbeskidziu - dodaje Dawid Kozioł.

Business Partners Club sp. z o.o.,
tel. 33 818 00 69
info@bpc.pl

Robimy właściwe rzeczy
we właściwym czasie

11 Działów
20 Wykwalifikowanych opiekunów
30 Współpracujących specjalistów
4500+ Zakończonych analiz
Powrót do góry