ul. Komorowicka 39
43-300, Bielsko-Biała

Pn, Wt, Śr, Czw, Pt
8:00-16:00

info@bpc.pl
+48 730 65 50 50

2018-12-08

"Świadomość finansowa" Polaków jest bardzo niska

Kilkadziesiąt osób pojawiło się w sali konferencyjnej Qubus Hotel w Bielsku-Białej, by wziąć udział w seminarium zorganizowanym przez Business Partners Club. Tematem głównym naszego spotkania był budżet domowy i metody zarządzania finansami na skalę gospodarstwa domowego. Prelegentami tego wieczoru byli: Petr Sznapka, Dawid Kozioł, Weronika Superniok i Rafał Jojko.

Współzałożyciel BPC, Petr Sznapka, jako przedsiębiorca już z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem (sic!) wskazał na okoliczności jakie należy brać przy lokowaniu i inwestowaniu pieniędzy. Kryteria kolejnych pozycji były trzy, to: dostępność (do środków), zysk i ryzyko. Każdy z punktów pomnażania kapitału można zweryfikować za pomocą tych wielkości. Petr Sznapka mówił również o produkcie BPC odnoszącym się do pożyczek prywatnych, jego niewątpliwą zaletą jest to, że pieniądze są przekazywane - bezpośrednio - od inwestora do pożyczkobiorcy. Stabilność tego rozwiązania gwarantuje doświadczenie i obserwacja rynku finansów. - Analizowałem słabe punkty i starałem się je wyeliminować - opowiada P. Sznapka opisując system pożyczek prywatnych, którymi zajmuje się Business Partners Club.

Kolejnym z prelegentów był Dawid Kozioł. Współzałożyciel BPC skupił się na określeniu terminu "świadomość finansowa". Od niej zależy status społeczny danej osoby. Niestety, w odniesieniu do krajów Europy Zachodniej, czy USA, Polacy nisko mają ustawiony wskaźnik "świadomości finansowej" a korzysta na tym choćby... państwo. Dlatego warto sięgnąć po pomoc fachowca w tym zakresie, czyli pomoc doradcy finansowego. - Polacy oszczędzają, ale się nie bogacą - uważa D. Kozioł. Tym samym nasuwają się kolejne pytania: jaka jest różnica pomiędzy bogatym a "bogacącym się"? Kiedy człowiek jest biedny i kiedy jeszcze bardziej pogarsza się jego stan materialny? Na te zagadnienia udało się odpowiedzieć wspólnie właśnie podczas wykładu współzałożyciela Business Partners Club.

Weronika Superniok menadżer w BPC i opiekun klienta skupiła się na niezależności finansowej. Z kolei Rafał Jojko przedstawiał autorski dla BPC "projekt 300". Tutaj padły konkretne wartości w idealnym podziale budżetu: 40% - egzystencja gospodarstwa domowego; 30% - konsumpcja; 20% - aktywa; 10% - bezpieczeństwo. Założenia "projektu 300" można znaleźć także w najnowszej gazetce BPC, gdzie opisujemy jak zdobyć kapitał na poziomie 100 tys. złotych. Dla tych, którzy już zgromadzili takie środki, wskazano na możliwe ścieżki inwestowania.

Sukces i wysoka frekwencja podczas seminarium pozwalają nam planować kolejne takie wydarzenie. Temat będzie uwzględniał Państwa potrzeby, dlatego czekamy na sugestie.

Business Partners Club sp. z o.o.,
tel. 33 818 00 69
info@bpc.pl

Robimy właściwe rzeczy
we właściwym czasie

11 Działów
20 Wykwalifikowanych opiekunów
30 Współpracujących specjalistów
4500+ Zakończonych analiz
Powrót do góry