ul. Komorowicka 39
43-300, Bielsko-Biała

Pn, Wt, Śr, Czw, Pt
8:00-16:00

info@bpc.pl
+48 730 65 50 50

2018-05-11

IV bal "Nie wypada nie pomagać"

Business Partners Club brało udział w IV edycji Balu Charytatywnego "Nie wypada nie pomagać". To inicjatywa stworzona przez bielszczankę, Monikę Jaskólską. Celem jest pomoc Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Bal i przeprowadzone licytacje pozwoliły w tym roku zebrać ponad 160 tys. złotych!

Przygotowania na wiele miesięcy przed, eleganckie wnętrza Hotelu Klimczok Resort & SPA, dobra muzyka, doborowe towarzystwo i cel - jak najbardziej szczytny. To skrótowy opis tego co działo się w Szczyrku. Mieliśmy przyjemność i jednocześnie zaszczyt być częścią tego wielkiego wydarzenia. W role prowadzących ponownie wcielili się, autorka tego pozytywnego "zamieszania", Monika Jaskólska i Ireneusz Bieleninik, znany prezenter telewizyjny.

Inicjatywa ma już kilkuletnią historię i światowy rozgłos, to dzięki pokrewnej akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa", w ramach której hollywoodzki aktor dostał w prezencie fiata 126p, jako prezent od mieszkańców stolicy Podbeskidzia. Była to reakcja na publikowane przez aktora w sieci zdjęcia, na których właśnie był "maluch" (BPC wylictywało obraz, ilustrujący takie zdjęcie, o czym za moment). Później machina ruszyła. Kupno malucha, jego odrestaurowanie, zbiórka na szpital, wielka operacja logistyczna, transport i finał w postaci przekazania fiata. Amerykański aktor także wsparł ze swoich środków bielski szpital.

Zbiórka na szpital rozpoczęła się kilka lat temu. Monika Jaskólska na bazie własnych doświadczeń postanowiła, że trzeba zebrać środki na zakup łożek dla rodziców, którzy pozostają przez całą dobę przy swoich pociechach. Udało się. Zebrano odpowiednią kwotę i zakupiono łóżka. Postanowiono iść za ciosem, bo potrzeby tak naprawdę nigdy się nie kończą. Teraz celem jest wsparcie stworzenia oddziału psychiatrii.

Nieodłącznym elementem balu są licytacje, tych w tym roku było kilkadziesiąt. Rozpoczęły się na wiele tygodni przed finałem wydarzenia. Na facebookowym profilu wylicytować można było: kolację z Mateuszem Kręciną, skoki spadochronowe, wyjazdy na wakacje, zabiegi kosmetyczne, przelot do USA i z powrotem, obiad z gwiazdami serialu "Przyjaciółki", dzień na planie zdjęciowym "Na dobre i na złe" i wiele, wiele więcej. Business Partners Club dorzuciło do zebranej puli swoją cegiełkę. Wylicytowaliśmy obraz pędzla Magdaleny Kapeli, który powstał w oparciu o słynne zdjęcie Toma Hanksa, otwierającego drzwi fiata 126p. Obraz z pewnością znajdzie swoje miejsce w naszej siedzibie przy ul. Komorowickiej 39.

- Zawsze chętnie wraz ze wspólnikami uczestniczymy w tego typu wydarzeniach lub nawet organizujemy. Czujemy wtedy, że nasza praca ma sens, nie tylko w postaci poprawy czyjejś sytuacji finansowej, ale konkretnej pomocy potrzebującym - mówi Marcin Mazurek, menedżer Business Partners Club.

Bal to aukcje i główny cel w postaci zbiórki pieniędzy na szpital pediatryczny, ale to także dobra zabawa i integracja. W tym roku o odpowiedni klimat muzyczny zadbał zespół Feel i jego charyzmatyczny wokalista - Piotr Kupicha. Pojawiła się także znana bielszczanka - Urszula Dudziak, która już na długo przed balem przekazywała informacje o tym, że nie może doczekać się spotkania z gośćmi tego wydarzenia. Całość balu rytmami tanecznymi okrasił DJ Adrian Gibas. - Bardzo dobre prowadzenie wydarzenia przez Irka Bieleninika, świetny koncert Feel, przy którym można się było pobawić. Miła atmosfera połączona ze szczodrością. Jednym słowem: świetnie - relacjonuje Dawid Kozioł, współzałożyciel Business Partners Club, który brał udział w balu.

Zebrane w tym roku pieniądze w całości trafią na konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Placówka chce stworzyć nowoczesny oddział psychiatrii dziecięcej.

Business Partners Club sp. z o.o.,
tel. 33 818 00 69
info@bpc.pl

Robimy właściwe rzeczy
we właściwym czasie

11 Działów
20 Wykwalifikowanych opiekunów
30 Współpracujących specjalistów
4500+ Zakończonych analiz
Powrót do góry