ul. Komorowicka 39
43-300, Bielsko-Biała

Pn, Wt, Śr, Czw, Pt
8:00-16:00

info@bpc.pl
+48 730 65 50 50

2017-09-09

Forum Gospodarcze Polonii Świata

Forum Gospodarcze Polonii Świata jest miejscem spotkań reprezentantów polonijnych przedsiębiorstw, izb handlowych, gospodarczych, związków oraz stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza Polską. Forum odbyło się 4-5 września w Tarnowie.

Wydarzenie ma na celu stworzenie dialogu, debat oraz internacjonalizacji i integracji środowiska biznesu w strefie przedsiębiorczości. Firmy, które spotykają się podczas forum mają poza celem ekonomicznym wspólną tożsamość kulturową, historię oraz pochodzenie, natomiast patriotyzm gospodarczy jest misją i dewizą wszystkich uczestników.

W ubiegłym roku podczas zgromadzenia pojawili się przedstawiciele polonijnych firm z 23 krajów świata. Podczas tegorocznego forum spotkały się polonijne organizacje biznesowe z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej oraz krajów byłego bloku WNP.

Dzięki tarnowskim spotkaniom wielu uczestniczących w Forum polskich przedsiębiorców rozpoczęło już współpracę i wymianę handlową. Polskie firmy uzyskały dostęp do nowych, atrakcyjnych rynków zbytu i z powodzeniem eksportują swoje produkty.

Coroczne forum przyciąga także autorytety z dziedziny ekonomii, handlu międzynarodowego oraz promocji. Wśród zaproszonych obecni są również politycy i eksperci, na co dzień zajmujący się zagadnieniami gospodarczymi lub biorą udział w pracach legislacyjnych związanych z ustanowieniem aktów prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a także odpowiedzialnych za promocję i wizerunek Polski w Świecie. Z zainteresowaniem i uwagą przysłuchują się propozycjom, sugestiom oraz uwagom środowisk biznesowych Polonii, które doskonale zna reguły oraz dobre praktyki, które należy stosować i wykorzystywać na rynkach zewnętrznych.
Business Partners Club reprezentowali Petr Sznapka oraz Tomasz Onderek, którzy spotkali się z Konsulem Honorowym Ekwadoru, natomiast dyplomata zadeklarował, że przybędzie na przyszłoroczny turniej golfowy. Na forum pojawiła się także prof. zw. dr hab. Zofia Wysokińska, która będzie naszym gościem podczas październikowego rautu BPC.

Business Partners Club sp. z o.o.,
tel. 33 818 00 69
info@bpc.pl

Robimy właściwe rzeczy
we właściwym czasie

11 Działów
20 Wykwalifikowanych opiekunów
30 Współpracujących specjalistów
4500+ Zakończonych analiz
Powrót do góry